Popis prostředí

 
Služba je realizována v nově postaveném objektu přizpůsobeném cílové skupině uživatelů, tj. seniorům. Budova má 5 nadzemních podlaží a jedno podzemní podlaží. V areálu objektu je zahrada, orientovaná na slunnou západní stranu, o ploše cca 14,5 tis. m2, s altánem a lavičkami. Součástí budovy jsou garáže, sklady a ostatní technické zázemí.


Zařízení má kapacitu 72 míst v 54 pokojích, z toho je 36 jednolůžkových a 18 dvoulůžkových. Pokoje jsou vybaveny standardním nábytkem. Mají vlastní sociální zařízení, předsíňku a lodžii. Do základního vybavení pokoje patří: lůžko, noční stolek, stůl a židle. Každý pokoj má k dispozici signalizační zařízení pro přivolání pomoci. Místnosti jsou dostatečně prostorově dimenzovány, upraveny pro potřeby imobilních uživatelů. Šířky chodeb splňují požadavky bezpečného provozu.


V 1. nadzemním podlaží se nachází vstupní hala s vrátnicí, kanceláře administrativy, zájmová a keramická dílna, relaxační místnost s internetovým klubem, rehabilitace, kadeřnictví, kaple pro bohoslužby, jídelna uživatelů a zaměstnanců, která je zároveň společenskou místností pro pořádání kulturních a společenských akcí. Taktéž je zde situován stravovací provoz vč. varny s kapacitou 150 hlavních jídel denně.
 
Ve 2., 3. a 4. nadzemním podlaží se nachází ubytovací část pro uživatele služeb. Každé podlaží je jedním úsekem obslužné a ošetřovatelské péče a disponuje 12 jednolůžkovými a 6 dvoulůžkovými pokoji pro 24 ubytovaných osob. Na každém z těchto pater se nachází společenská místnost s televizí a terasou, zimní zahrada, malá relaxační místnost, menší jídelna s kuchyňkou, pracovny personálu a koupelna úseku, která je vybavena zvedacími vanami, speciálními zvedáky pro přesun imobilních osob, sprchovacím panelem, myčkami podložních mís a sprchovacím lůžkem. Pro částečně nebo zcela imobilní uživatele je zařízení vybaveno např.: polohovacími postelemi a pojízdnými zvedáky pro lepší manipulaci. Objekt doplňují ještě 2 hostinské pokoje v 5. nadzemním podlaží.
alt


Návštěvy uživatelů v zařízení
Návštěvní doba v zařízení není přesně stanovena. Doporučená doba je denně od 8.00 hod. do doby uzamčení objektu v zimním období v 19.00 hod. a v letním období ve 21.00 hod.