Velikost textu:
 

Projekt partnerství Grundtvig

alt

Centrum sociálních služeb Český Těšín, příspěvková organizace se zapojilo do mezinárodního projektu 

 
Centrum sociálních služeb Český Těšín, příspěvková organizace, se v rámci poskytované služby domov pro seniory zapojilo jako partnerská organizace do mezinárodního Projektu partnerství Grundtvig v rámci Programu celoživotního učení. Projektu se účastní organizace ze čtyř evropských zemí (České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska) a jejich spolupráce je založena na vzájemné výměně zkušeností, postupů a metod uplatňovaných při práci se seniory a zdravotně postiženými osobami.
 
Ve dnech 15.10. – 17.10.2012 se v domově pro seniory na ul. Sokolovské č.p. 1997 v Českém Těšíně uskutečnilo první mezinárodní setkání partnerských organizací, kterého se zúčastnilo celkem 13 zahraničních hostů. Zaměstnanci pořádající organizace připravili bohatý program, do kterého se aktivně zapojili i uživatelé domova pro seniory.

alt

Ve dnech 21.3. – 23.3.2013 se v zařízení Éltes Mátyás Nevelési-Oktatási Kőzpont, v maďarském městě s názvem Mosonmagyaróvár, uskutečnilo v pořadí již druhé mezinárodní setkání partnerských organizací.
 alt
 
Ve dnech 21.6. – 23.6.2013 proběhlo třetí mezinárodní setkání partnerských organizací ve městě Skalica na Slovensku, kde slovenský partner Tradičné ľudové umelecké remeslá Leopoldov pořádal mezinárodní festival lidových řemeslníků, jehož byla naše organizace aktivním členem (vystavovatelem).
 
alt
 
Ve dnech 14. 10. – 16.10.2013 bylo zrealizováno čtvrté mezinárodní setkání partnerských organizací zapojených do Projektu partnerství Grundtvig. Hostitelem byl Dom Pomocy Społecznej  im. Władysława Godynia w Krakówie.
alt 
Ve dnech 15.5. – 18.5.2014 proběhlo poslední mezinárodní setkání partnerských organizací v Piešťanech na Slovensku. Pořadatelem byl slovenský partner Tradičné ľudové umelecké remeslá Leopoldov. Součástí setkání byla aktivní účast všech partnerů projektu jako vystavovatelů v rámci 6. ročníku mezinárodního festivalu lidových řemeslníků, který proběhl pod záštitou Tomáše Malatinského, ministra hospodářství SR.
alt

Informační brožura k průběhu projektu.